fbpx

Pozycjonowanie sklepów

Pozycjonowanie sklepu internetowego jest często bardzo czasochłonnym procesem. Wynika to z prostej przyczyny – wielkości danego projektu. Seo sklepu www nie można wykonać na skróty. Cytując klasyka to nie sprint lecz maraton. Ile trwa pozycjonowanie sklepu www? Nie ma czegoś takiego jak wyraźne ramy czasowe pozycjonowania – musimy mieć tego świadomość.

Dlaczego? Ponieważ seo sklepu internetowego to proces ciągły, systematyczny. Pamiętajmy, że nie tylko nasz sklep będzie się rozwijał – jest jeszcze konkurencja.

Nieuczciwe praktyki agencji SEO w pozycjonowaniu sklepów www

Etapy pozycjonowania sklepu www

Jak pozycjonujemy sklepy www?

1
Analiza potrzeb klienta
Ustalenie budżetu i celu do osiągnięcia
3
Audyt SEO sklepu
Opracowanie listy poprawek do wdrożenia
5
Content marketing
Przygotowanie wartościowych treści na stronę
7
Badania UX
Badanie użyteczności strony, map ciepła
2
Weryfikacja konkurencji
Zidentyfikowanie najmocniejszej konkurencji w branży
4
Optymalizacja SEO
Wdrożenie zaleceń z audytu
6
Link Building
Pozyskiwanie odnośników zewnętrznych
8
Monitoring działań SEO
Raportowanie efektów pracy

Omnichannel - jakie są inne metody promowania sklepu www?

Zawsze powtarzamy klientom, że pozycjonowanie sklepu www nie jest jedyną formą promowania i reklamowania sklepu. SEO sklepu www to jedynie początek, który ma nam dać fundusze na kolejne inwestycje. Modne jest od pewnego czasu pojęcie omnichannelu / mutichanelu w e-commerce. Chodzi o uruchomienie wielu kanałów sprzedażowych, a więc dywersyfikacji źródeł sprzedaży. Na ów pojęcie składa się m.in: Google ADS, Facebook ADS, sprzedaż poprzez platformy sprzedażowe takie jak Allegro, Ebay, Amazon, sieci afiliacyjne lub brokerów.

Search Engine Optimization

Jak sprawdzić czy e-sklep jest dobrze pozycjonowany?

Masz sklep www i pozycjonujesz go w agencji? Otrzymujesz piękne, kolorowe raporty, ale nie mają one żadnego przełożenia na sprzedaż? Taka sytuacja wcale nie jest wyjątkowa. Pozwól nam przeprowadzić rzetelny i niezależny audyt sklepu internetowego, a otrzymasz odpowiedź na pytanie czy rozwija się w prawidłowym kierunku, a agencja wypełnia ustalenia zawarte w umowie. Dokonując audytu sklepu www wskażemy zarówno jego silne jak i słabe strony. Otrzymasz także niezbędne wskazówki, które pozwolą Ci wyegzekwować określone zadania od agencji SEO. Nie musisz podpisywać z nami umowy – ważne, abyś wiedział tylko co wymaga poprawy na sklepie i jakie działania trzeba podjąć, aby zwiększyć jego widoczność.

Analiza widoczności sklepu www Twoja-sztuka.pl za pomocą narzędzia Sistrix.com

Na zdjęciu: Analiza widoczności sklepu www Twoja-sztuka.pl za pomocą narzędzia Sistrix.com

SEODRIVE

Jakie rodzaje sklepów www pozycjonujemy?

Generalnie silnik na jakim postawiony jest sklep nie ma dla nas żadnego znaczenia. Oczywiście są sklepy postawione na silnikach mocno zaawansowanych jak Magento czy IAI, które wymagają większego nakładu pracy, ale nie stanowi to dla nas żadnej przeszkody. Zasadniczo jednak warto wiedzieć, że oprogramowanie sklepu ma wpływ na wycenę poszczególnych wdrożeń i udoskonaleń – często niezależnych od nas. Jakie oprogramowanie sklepu wybrać? – na to pytanie odpowiemy na naszym blogu internetowym. Wykonujemy pozycjonowanie sklepów internetowych zarówno typu Open Source (Prestashop, Woocommerce, Magento) jak i klasy SaaS (Iai Shop, Shoper, Goldshop, Shoplo itp.)

    Bezpłatna wycena

    Seodrive.pl Seodrive.pl - Agencja SEO z Poznania

    Social Media